farrokh
09 آذر 1401 - 20:52

ورودی تیم‌ها در لیگ‌های کشوری هندبال بخشیده شد

رئیس فدراسیون هندبال گفت: ورودی تیم‌های کردستان در لیگ‌های کشوری بخشیده شده و هزینه‌ای از تیم‌ها دریافت نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال امشب در دیدار با استاندار کردستان و نشست بررسی مشکلات این رشته ورزشی در استان، با اشاره به حضور ورزشکاران کردستانی در بدنه تیم ملی هندبال اظهار داشت؛ خوشبختانه استان کردستان یکی از موفق‌ترین استان‌ها در رشته هندبال است و در هر دو بخش بانوان و آقایان رده‌های سنی مختلف نمایندگانی از این استان حضور دارند.

 وی گفت: هندبال ایران در چند سال اخیر موفقیت‌های بزرگی را در عرصه‌های فراملی کسب کرده که صعود بانوان هندبالیست به مرحله یک هشتم نهایی در رقابت‌های قهرمانی جهان برای نخستین بار در تاریخ این رشته یکی از این موارد بود و خوشبختانه ورزشکاران کردستانی نیز در کسب این موفقیت سهم داشتند.

رئیس فدراسیون هندبال با اشاره به اینکه استان کردستان از لحاظ استعداد و امکانات سخت‌افزاری کمبودی ندارد و این جای خوشحالی است، تصریح کرد: باید مسئولان با همکاری بیشتر زمینه حضور بخش خصوصی در عرصه حمایت از تیم‌های استان در لیگ‌های کشوری را فراهم کنند.

وی افزود: به‌منظور حمایت از ورزشکاران کردستانی، با هماهنگی اداره‌کل ورزش و جوانان و هیئت هندبال استان، ورودی تیم‌های کردستان در لیگ‌های کشوری بخشیده شده و هزینه‌ایی از تیم‌ها دریافت نمی‌شود.

پاکدل یادآور شد: کردستان دارای استعدادهای فراوانی است و در صورت حل مشکل اسپانسر و بخش مالی ورزشکاران این استان می‌توانند در سطح ملی و فراملی بدرخشند.

وعده حمایت از ورزش کردستان

اسماعیل زارعی‌کوشا، استاندار کردستان نیز در این نشست با اشاره به مدیریت موفق ورزش استان اظهار کرد: کسب موفقیت‌های مختلف در حوزه ورزش موجب نشاط و دلگرمی مردم و مسئولان استان شده است.

وی افزود: کسب رتبه هشتم سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور با درخشش ورزشکاران این خطه، پیام شایستگی جوانان کردستانی و تلاش مسئولان ورزشی استان را به همه رساند.

استاندار کردستان تصریح کرد: درخشش ورزشکاران کردستانی این نوید را به مسئولان داده که این استان از لحاظ استعداد هیچ کمبودی ندارد.

زارعی‌کوشا بیان کرد: مجموعه استانداری با تمام توان از حوزه ورزش استان به ویژه رشته هندبال حمایت خواهد کرد و در این راستا جلساتی نیز با بخش خصوصی برای ورود به بحث حمایت مالی برگزار شده است.

کمبود اسپانسر ورزشی در کردستان

مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان نیز در این جلسه با اشاره به کمبود اسپانسرهای مالی برای تیم‌های ورزشی اظهار کرد: گر خیرین و بخش خصوصی استان به حوزه ورزش ورود پیدا کند شاهد موفقیت‌های بیشتری از سوی ورزشکاران کردستانی خواهیم بود.

حامد جولائی عنوان کرد: در راستای حمایت ویژه از ورزش هندبال کردستان سالن خانه هندبال استان در اختیار ورزشکاران این رشته قرار گرفته است.

انتهای پیام/486/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 890705