farrokh
01 اسفند 1401 - 21:35

کمیسیون صنایع حقوق دولتی معادن در سال آینده را تعیین کرد

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس جزئیاتی از مصوبه این کمیسیون درباره حقوق دولتی معادن در سال آینده را تشریح کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، مصطفی طاهری رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، در تشریح نشست امروز این کمیسیون،گفت: در جلسه امروز مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه 1402 درباره تولید، صنعت و ICT مورد بررسی قرار گرفت.

 نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی بند (ن) تبصره 6 بودجه 1402 را از جمله نقاط قوت برشمرد و افزود: در این بند به منظور جلوگیری از خام‌فروشی مقرر شد، صادرکنندگان مواد معدنی و... به میزانی که برای تکمیل زنجیره ارزش و تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری می‌کنند، اعتبار مالیاتی دریافت کنند.

وی اضافه کرد: همچنین براساس پیشنهاد کمیسیون صنایع و معادن، کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1402 مصوب کرد که در سال آینده دولت می‌تواند خودروهای کارکرده با عمر کمتر از 5 سال وارد کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: همچنین براساس تصمیم کمیسیون تلفیق مقرر است 85 درصد مابه‌التفاوت قیمت خودرو عرضه شده در بورس و قیمتی که توسط شورای رقابت تعیین می‌شود، به دولت بازگردد و صرف حوزه حمل و نقل شود تا انگیزه خودروسازان برای مدیریت بورس کالا و گرانفروشی را کاهش دهد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه همچنین در نشست امروز مصوبات کمیسیون تلفیق درباره توسعه فیبر نوری نیز بررسی شد، ادامه داد: در سال آینده حقوق دولتی معادن همانند امسال 40 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شد.

پایان پیام / 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1047025